رای به سایت :
1172
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج کربلا
جمعه 30 فروردين 1398 -
حضور بسیجیان جهادگر ناحیه کربلا در استان سیستان و بلوچستان
اردوی جهادی بسیجیان ناحیه کربلا

حضور بسیجیان جهادگر ناحیه کربلا در استان سیستان و بلوچستان

بسیجیان جهادگر گروه جهادی ظفر در نوروز 1397 جهت کمک رسانی به محرومین و مستضعفان به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.
calendar
تاریخ : 1397/01/06 - 13:59
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از قرارگاه فضای مجازی ناحیه مقاومت بسیج کربلا ؛ بسیجیان جهادگر حوزه 149 ظفر ناحیه مقاومت کربلا ، چندین بار پیاپی در سال 1396 جهت یاری و کمک رسانی به اقشار محروم نقاط مختلف کشور بخصوص مردم زلزله زده کرمانشاه و مردم محروم و مستضعف استان سیستان و بلوچستان شتافتند و خدماتی را ارائه دادند که قابل ذکر است که این بار گروه جهادگران ظفر از تاریخ بیستم اسفند 1396 در قالب اردوی جهادی نوروز 1397 جهت خدمت رسانی به شهر محمدآباد هامون از توابع شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

گروه جهادگران ظفر با ارائه خدمات عمرانی ، پزشکی ، تبلیغی و فرهنگی قصد دارند که گوشه ای از نیازمندی های مردم شهر محمد آباد هامون را در نوروز 1397 بر طرف نمایند.

از جمله خدمات عمرانی که تا کنون انجام شده است شامل احداث آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و دیوار چینی حیاط مسجد امام رضا(ع) روستای کربلایی و همچنین مرمّت و بازسازی چندین منزل خانواده معظم شهدا و روحانیون و علما و تعمیر و بازسازی قسمت اعظمی از جاده منتهی به روستای کیخواه می باشد.

ضمناً خدمات پزشکی شامل ویزیت و تحویل داروی رایگان توسط پزشک جهادگر در روستاهای شهر محمد آباد هامون بعمل آمد و لازم بذکر است که خدمات تبلیغی و فرهنگی توسط روحانی جهاگر با اجرای طرح جهادی آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و برنامه های حلقه صالحین و مسابقات ورزشی و اهدای جوایز انجام شد.

یکی دیگر از خدمات و کمک رسانی های انجام شده توسط گروه جهادی ظفر این بود که بتوانند بسته های کالا و مواد غذایی و همچنین بیش از 700 قطعه البسه و بیش از 500 جلد کتاب آموزشی و دینی که توسط خیرین جهادگر و کمک های مردم منطقه 4 تهران جمع آوری شده بود را فی مابین محرومترین و نیازمندترین روستائیان شناسایی شده توزیع کنند.

به نقل از جهادگران بسیجی گروه جهادی ظفرهدف از انجام اردوهای جهادی  در مناطق محروم کشور ، علاوه بر محرومیت زدایی و برطرف کردن بخش کوچکی از نیازمندی های هموطنان ، اشاعه فرهنگ بسیجی ، ایثار و از خود گذشتگی در جامعه اسلامی می باشد که به اذعان جهادگران ، اردوهای جهادی فرصتی مناسب و بسیار مهم در راستای خودسازی و رسیدن به تعالی معنوی ، نیت خدایی ، خدمت خالصانه ، متواضعانه و گمنامانه است که متأسفانه معیشت شهری و روزمرگی مانع دست یافتن به این مهم می گردد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16093مطالب مرتبط