رای به سایت :
1172
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج کربلا
جمعه 30 فروردين 1398 -
اتحادیه اروپا در بدعهدی چیزی از آمریکا کم نگذاشته است
آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران :

اتحادیه اروپا در بدعهدی چیزی از آمریکا کم نگذاشته است

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر بگوییم آمریکا نه و اتحادیه اروپا آری، این با عبرت آموزی نمی سازد، گفت: اتحادیه اروپا در بدعهدی هیچ چیز از آمریکا کم نگذاشته است.
calendar
تاریخ : 1397/02/21 - 16:17
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از قرارگاه فضای مجازی ناحیه مقاومت بسیج کربلا ؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، پیرامون عاقبت بخیری و پشیمانی برخی افراد در آخرت اظهار داشت: کاری نکنیم که روز قیامت پشیمان باشیم و از سرمایه عمرتان استفاده کنید این سرمایه ابدیت شما است و این موعظه حضرت علی (ع) است. 

وی در خصوص سبک زندگی قرآنی گفت: مومنین مراقب باشید خودتان را نبازید، سرمایه خود را تباه نکنید، راه آنکه این سرمایه تباه نشود چیست؟ در قرآن گفته شده تقوا است. اگر با خدا بودید این مهم می شود، اگر انس‌تان با خدا کم بود و یا قهر بودید این سرمایه را می بازید.

خاتمی ادامه داد: ماه رمضان سکوی بازیابی خویش است از این سکو بالا بروید خودتان را پیدا می کنید، نفس خود را پیدا می کنید حتی معنای عام آن که نخوردن و نیاشامیدن باشد این کار را می کند چرا که می توانید این کار را کنید ولی خدا می گوید نخورید شما می گویید چشم، این یعنی هدفمند گرسنه بودن و تشنه بودن.

امام جمعه موقت تهران پیرامون مسئله خروج آمریکا از برجام و اظهارات ترامپ رئیس جمهور آن کشور تصریح کرد: این مسئله برای ما عبرت هایی داشت از جمله آنکه نباید به دشمنان اعتماد کرد چرا که اگر کسی دین و مبنا نداشته باشد، پای ارزش ها نخواهد ایستاد و به تعهداتش عمل نخواهد کرد.

خطیب نماز جمعه تهران یادآور شد: دشمنان هیچ چیز را رعایت نمی کنند و ما باید برای آینده حواسمان جمع باشد و بدانیم تمام دشمنان ما سر و ته یک کرباس هستند.

اگر بگوییم آمریکا نه و اتحادیه اروپا آری ، این با عبرت آموزی نمی سازد

وی با بیان اینکه اگر بگوییم آمریکا نه و اتحادیه اروپا آری، این با عبرت آموزی نمی سازد، افزود: اتحادیه اروپا در بدعهدی هیچ چیز از آمریکا کم نگذاشته است. اینها هم بدعهدی کردند، قرار بود سرمایه گذاری کنند ولی این کار را نکردند. موضوع موشکی ما را بهانه قرار دادند، قرارداد هواپیماهایی که بسته شده بود را لغو کردند و در نهایت رهبری برای این مسئله مهلت دادند که در این مهلت چند هفته ای، موضوع جبران شود که اگر جبران نکردند ملت در این قرارداد نخواهد ماند.

امام جمعه موقت تهران  اظهار داشت: این قصه به ما نشان داد که مذاکرات بیش از دو ساله، نه تنها گرهی باز نمی کند بلکه به گره ها هم می افزاید. اینها (دشمنان) سختی شما را می خواهند. می خواهند در گرفتاری دست و پا بزنید و عده ای هم در داخل فکر می کنند که با ارتباط با بیگانگان می توان گره از مشکلات کشور باز کرد.

آیت الله خاتمی گفت: در روزهای ابتدایی پس از برجام، بعضی رسانه ها چقدر خوشحال شدند و عنوان کردند گره گشایی هایی انجام شد، اما دیدیم چنین خبری نبود و هیچ گرهی باز نشد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: عبرت دیگر این که راه حل مشکلات، ارتباط با آمریکا نیست بلکه ارتباط با خدا و مردم خداباور است؛ مردم ما شکر خدا با رهبر دوراندیش خود تمام گردنه ها را پشت سر خواهند گذاشت.

از آغاز انقلاب اسلامی ، آمریکا همواره در پای براندازی نظام ما بود

وی یادآور شد: نکته دیگر که می خواهم اشاره کنم تعبیر سخن آقا است که فرمودند امروز آزمون بزرگ مسئولان است و اقتدار و عزت مردم باید حفظ شود هم در عرصه عملی و هم در عرصه رسانه ای. آقای ترامپ در سخنرانی خود حداقل ۱۰ دروغ در مورد ملت ایران گفت و تهمت ها و اهانت های زیادی را به این مملکت نسبت داد که من هم از قول ملت می گویم که آقای ترامپ شما غلط می کنید.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: با این تعبیر رهبری و پاسخ ایشان، گویی امام زنده شده است که فرموده بودند «امریکا شیطان بزرگ است و هیچ غلطی نمی تواند بکند» این دو رهبر درس گرفته مکتب امام حسین (ع) هستند که می فرمود «هیهات من الذله».

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: مطلب دیگر این که از آغاز انقلاب اسلامی، آمریکا همواره در پای براندازی نظام ما بود، دوران هشت سال جنگ تحمیلی، فتنه ۸۸ و دیگر اقدامات آنها نشان از عزم آنها برای این کار دارد. خود آنها گفتند که در صد ساله اخیر، سخت ترین تحریم ها را به ایران روا داشتیم و همچنین در جنگ روانی هم آنها می خواهند ناامیدی را در میان مردم ما افزایش دهند که در این رابطه باید بگویم آینده کشور روشن است و به تعبیر رهبری، از دیروز هم روشن تر است و ما بحران ها و گردنه ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه دشمنان ایران ما را ضعیف می خواهند، همچون ایران زمان شاه و یا مثل برخی از کشورهای منطقه، اظهار داشت: آنچه که در حرف های ترامپ مشخص بود این که بیش از نگرانی آنها نسبت به انرژی هسته ای، آنها نگران اقتدار ایران هستند.

وی افزود: بنابراین ما باید توان و اقتدار دفاعی خود را افزایش دهیم و روز به روز اقتدار موشکی خود را بیشتر کنیم تا رژیم صهیونیستی، لحظه ای خوابش نبرد و بداند اگر دیوانگی کند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد. مطلب دیگر این است که این اتفاق باعث شد بصیرت مردم ما بالا برود. از پیش از سال ۹۲ که دولت یازدهم روی کار آمد، آقا فرمود چشم من آب نمی خورد ولی بروید و مذاکره کنید. مذاکرات این فایده را داشت که حتی خوش بین ترین مردم این کشور هم متوجه شوند دشمنان به عهد خود پایبند نبوده و هرگز قابل اعتماد نیستند.

باید انسجام داخلی را بیش از پیش حفظ کنیم

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ترامپ در روزهای اخیر گفته بود که صدای مرگ بر آمریکا در ایران کم رنگ شده، به او می گویم اینجا تهران، قلب ایران اسلامی است و این جمعیت پرشکوه تر از گذشته، شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

آیت الله خاتمی گفت: نکته دیگر این که به اردوگاه حامیان ترامپ در منطقه شامل عربستان، بحرین، امارات و دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس می گویم که شماها ننگی برای خودتان ثبت کردید که با رژیم صهیونیستی همکاری دارید و هشدار می دهم که اگر حادثه ای در منطقه پیش آید شما پیش مرگ آمریکا خواهید بود.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: نکته دیگر این که در این شرایط باید انسجام داخلی را بیش از پیش حفظ کنیم و بدانیم حفظ وحدت جدای از اختلاف نظرها، یک واجب است و باید وحدت و اختلاف معنای درستی داشته باشند و بدانند که وحدت زیر سایه ولایت مدنظر است و اگر به حرف رهبری گوش دادیم، برنده ایم و اگر نداده ایم آسیب می بینیم.

وی خاطرنشان کرد: رهبری نهایت تلاش خود را پیش و در دوران مذاکرات هسته ای داشتند و رهنمودهای حکیمانه خود را به تیم مذاکره کننده اعلام فرمودند. تیم مذاکره کننده هم نهایت تلاش خود را در این راستا انجام داد اما رهبری به آنها گفتند از طرف مقابل تعهد کتبی بگیرید ولی متأسفانه آنها تعهد کتبی نگرفتند.

امام جمعه موقت تهران پیرامون پیروزی جریان مقاومت و ۸ مارس و حزب الله لبنان در انتخابات پارلمانی آن کشور تصریح کرد: این یک پیروزی بزرگ برای مقاومت و حزب الله لبنان به شمار می آید چرا که قارون منطقه، پول های بسیاری را خرج کرد که این اتفاق نیفتاد اما خوشبختانه دیدیم که رأی مردم لبنان بر این بود که این اتفاق صورت بگیرد و ما هم این پیروزی را به رهبر مجاهد حزب الله، رئیس جمهور و رئیس مجلس لبنان تبریک می گوییم.

وی در پایان  با اشاره به پاسخ گویی ارتش سوریه به حملات رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: در این جا باید خدا قوت به نیروهای مقاومت و ارتش سوریه بگویم که توانستند با پاسخ دهی مناسب و کوبنده به رژیم صهیونیستی، شهرک های صهیونیست نشین را به شهر ارواح تبدیل کنند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16093مطالب مرتبط