رای به سایت :
1172
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج کربلا
جمعه 30 فروردين 1398 -
راهپیمایی مردمی در محکومیت اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به قدس
پس از نماز جمعه تهران

راهپیمایی مردمی در محکومیت اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به قدس

نمازگران تهرانی بعد از اقامه نماز جمعه با حضور پرشور در راهپیمایی اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس را محکوم کرده و علیه جنایات رژیم صهیونیستی در قدس شعار دادند.
calendar
تاریخ : 1397/02/28 - 23:10
3
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از قرارگاه فضای مجازی ناحیه مقاومت بسیج کربلا ؛ ظهر امروز (جمعه)  97/02/28  در اولین هفته ماه رمضان پس از اقامه نماز جمعه تظاهرات مردمی علیه اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس و در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی برگزار شد.

نمازگزاران در محکومیت اقدام آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی از مقابل درهای دانشگاه تهران تا میدان انقلاب راهپیمایی کردند.

مردم با سر دادن شعارهایی نظیر «شعار روزه‌داران نابودی اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل‌سعود»، «نه سازش نه تسلیم نبرد با اسرائیل» اقدام آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

در ادامه تظاهرکنندگان ضمن محکومیت اقدام آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کردند: 70 سال است که ملت فلسطین با دست خالی می‌جنگد و از سرزمین و مردم خود دفاع می‌کند. امام بزرگوار ما از همان آغاز نهضت فریاد حمایت از فلسطین را سر داد، آری امروز فلسطین همانند کوه مقاوم ایستاده است و خم به ابرو نمی‌آورد. در برابر این همه ظلم و جنایت و ناجوانمردی تسلیم نمی‌شود. قدرت‌های استکباری و سازمان‌های وابسته بین‌المللی از یک سو و خائنان داخلی از سوی دیگر حقوق این ملت شریف را نادیده گرفتند اما وعده قرآن این است که فلسطین پیروز خواهد شد و اسرائیل نابود می‌شود.

امروز ما با ملت فلسطین هم صدا هستیم. فلسطین تنها نیست و اسرائیل باید بداند اگر در ماه رمضان مردم مظلوم غزه را با هواپیما بمباران می‌کند و اگر جوانان فلسطینی را هدف گلوله‌های خود قرار می‌دهد و کودکان و زنان مظلوم را به خاک و خون می‌کشد از این جنایت هیچ بهره‌ای نخواهد برد جز آنکه مرگ خود را سرعت می‌بخشد و به زودی قدس شریف از وجود آنان پاک خواهد شد. آمریکا در تمامی جنایات اسرائیل شریک است. ترامپ جنایتکار و نتانیاهو خونریز باید در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند لذا فریاد ملت‌های مسلمان بلند است. سکوت برخی از مجامع جهانی و برخی از سران کشورهای اسلامی فاجعه‌بار است. چرا غیرتمندان جهان اسلام بر حکام خود فروخته که حتی هویت عربی خود را فراموش کرده‌اند شورش نمی‌کند. امروز فلسطین نیازمند یاری تمام آزادگان جهان است و امروز شعار ما خطاب به جهان اسلام این است که سکوت هر مسلمان خیانت است. مسلمانان جهان اسلام به ویژه ایران اسلامی با طرح دعوا علیه آمریکا و اسرائیل در مجامع حقوقی جهانی به میدان آمده و در دفاع از ملت مظلوم فلسطین مجازات جانیان آمریکا و اسرائیل را مطالبه می‌کنند.

در پایان بیانیه نیز راهپیمایان اعلام کردند: این روزها تصمیمات نابخردانه ترامپ رییس‌جمهور ابله ایالات متحده آمریکا صفحه‌ای جدید از خیانت‌های آمریکا را پیش‌روی مردم جهان گشوده است. پس از خروج آمریکا از برجام و بیان شدن عهدشکنی آمریکا برای ملت‌های جهان، انتقال سفارت ایالات متحده به قدس و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی موجی از خشم و نگرانی را در میان فلسطینیان و ملت‌های آزاده‌خواه جهان ایجاد کرده است. ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات هویت انتقال سفارت آمریکا به قدس را و قتل عام فلسطینیان را با فریاد محکوم می‌کنیم و اعلام می‌کنیم همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند مساله فلسطین امروز در راس مسائل سیاسی جهان اسلام است و ملت‌های آزادی‌خواه جهان به ویژه ملت ایران همچنان با تمام وجود از مردم مظلوم و قهرمان فلسطین دفاع کرده و آزادی قدس شریف و نابودی اسرائیل را آرمان بزرگ خود می‌داند.

به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی فاقد اعتبار بوده و قدس شریف تا ابد متعلق به فلسطینیان است و امثال ترامپ و نتانیاهو نمی‌توانند با تصمیمات نابخردانه خود فلسطینیان را از حق قانونی خود محکوم کنند. امروز دفاع از فلسطین و حمایت از قدس شریف یک وظیفه ملی و همگانی است، باید همه امت‌های اسلامی و سراسر جهان اسلام برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین برخیزند و در این میان جمهوری اسلامی ایران و وزارت خارجه باید از تمامی ظرفیت‌های دیپلماسی و بین‌المللی در راستای احقاق حقوق فلسطینیان اقدام کنند و هرگونه کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

آرمان آزادی قدس شریف و نابودی اسرائیل نزدیک است. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند فلسطین بدون تردید سرانجام آزاد خواهد شد و این تصمیم نابخردانه رییس‌جمهور آمریکا روند نابودی رژیم صهیونیستی را تسریع می‌بخشد و جامعه‌های اسلامی در برابر این زیاده‌خواهی رژیم استکبار با تمام توان خواهند ایستاد. سکوت نهادهای بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر در سراسر جنایات رژیم صهیونیستی بر علیه فلسطینیان مایه تاسف بوده و نشان دهنده وابستگی این نهادها به استکبار است. سکوت نهادهای بین‌المللی باعث از دست رفتن اعتبار آنها در میان ملت‌های آزادیخواه جهان شده است. سازمان‌های بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر باید از خواب بیدار شوند و با چشمان باز در برابر ظلم و ستم استکبار بر علیه ملت مظلوم فلسطین موضع شفاف بگیرند.

همراهی رژیم آل سعود و سران برخی از کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی و سکوت در برابر جنایات اسرائیل در فلسطین نشان دهنده پیوند عمیق سران مرتجع عرب با سران استکبار است اما به فضل الهی به زودی مقاومت اسلامی زمینه را برای سقوط رژیم آل سعود که با دلارهای نفتی خود مانع بی‌ثباتی و توطئه‌افکنی در منطقه هستند رقم می‌زند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16093مطالب مرتبط