رای به سایت :
2093
محبوب
حوزه 154 موحدین
ناحیه مقاومت بسیج کربلا
دوشنبه 23 مهر 1397 -
خداوند به چه کسانی ولایت امیرالمومنین علیه السلام را می دهد...
خداوند به چه کسانی ولایت امیرالمومنین علیه السلام را می دهد...

خداوند متعال در پادشاهى خود یگانه است، پس حق تعالى خود را به انوارش شناسانید، سپس امر خود را به آنان واگذار کرد .
calendar
تاریخ : 1397/03/16 - 19:30
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 154 موحدین  ناحیه مقاومت بسیج کربلا،

یه نام خدا

خداوند به چه کسانی ولایت امیرالمومنین علیه السلام را می دهد...

سُلَیْم بن قِیس هلالی می گوید: به مقداد گفتم: خداوند تو را رحمت کند! بهترین مطلبى که درباره علی_بن_ابى_طالب علیهما السلام از رسول_خدا صلى الله علیه و آله شنیده اى، برایم نقل کن.

مقداد گفت: از پیامبر خدا صلى الله علیه و آله شنیدم که مى فرمود:

«إنّ اللَّه توحّد بملکه فعرّف أنواره نفسه، ثمّ فوّض إلیهم أمره و أباحهم جنّته فمن أراد أن یطهّر قلبه من الجنّ والإنس عرّفه ولایة علیّ بن أبی طالب علیه السلام و من أراد أن یطمس على قلبه أمسک عنه معرفة علیّ ابن أبی طالب علیه السلام»

خداوند متعال در پادشاهى خود یگانه است، پس حق تعالى خود را به انوارش شناسانید، سپس امر خود را به آنان واگذار کرد و بهشتش را بر آنان ارزانى داشت. هر کس را - از جنّ و انس - خدا بخواهد قلبش را پاک گرداند ولایت علىّ بن ابى طالب علیه السلام را به او مى شناساند، و هر کس که خدا بخواهد بر قلبش پرده اى بکشد او را از شناخت علىّ بن ابى طالب علیه السلام باز مى دارد.

سوگند به خدایى که جانم به دست اوست! آدم علیه السلام سزاوار آن نشد که خداوند او را بیافریند و از روحش بر او بدمد و توبه او را بپذیرد و او را به بهشتش باز گرداند مگر به خاطر نبوت من و اقرار او به ولایت على علیه السلام پس از من.

 سوگند به خدایى که جانم به دست اوست! ملکوت آسمان و زمین به ابراهیم علیه السلام نشان داده نشد و خداوند او را دوست خود قرار نداد مگر به خاطر نبوّت من و اقرار او به ولایت على علیه السلام پس از من

سوگند به خدایى که جانم به دست اوست! خداوند با موسى علیه السلام سخن نگفت و عیسى علیه السلام را نشانه و آیت بر جهانیان نشناسانید مگر به خاطر نبوّت من و شناسایى على علیه السلام پس از من.

والّذی نفسی بیده! ما تنبّأ نبیّ قطّ إلّا بمعرفته والإقرار لنا بالولایة، ولا استأهل خلق من اللَّه النظر إلیه إلّا بالعبودیّة له والإقرار لعلیّ علیه السلام بعدی

سوگند به خدایى که جانم به دست اوست! هیچ پیامبرى به پیامبرى نرسید مگر به خاطر شناخت و اقرار بر ولایت ما، و هیچ آفریده اى از جانب خداوند اهلیّت پیدا نکرد که خداوند بر او نظر نماید مگر با بندگى در برابر خدا و اقرار به على علیه السلام پس از من.

آنگاه مقداد سکوت کرد. گفتم: خدا رحمتت کند! مطلب دیگرى هم هست؟

گفت: آرى، از پیامبر خدا صلى الله علیه وآله وسلم شنیدم که مى فرمود:

على حاکم و مدبّر این اُمّت و گواه بر آنها و متصدّى حساب آنهاست. او صاحب مقام والا است، او همان راه حقّ روشن است، او صراط مستقیم خداوند است.

مردم پس از من به وسیله او از گمراهى هدایت مى شوند، و از کوردلى بصیرت و بینش پیدا مى کنند، و به وسیله او نجات یافتگان، نجات مى یابند، و به وسیله او از مرگ پناه برده مى شوند و از ترس امان مى یابند و به وسیله او گناهان محو و ظلم و ستم دفع و رحمت (الهى) نازل مى گردد.

وهو عین اللَّه الناظرة، واُذنه السامعة، ولسانه الناطق فی خلقه، ویده المبسوطة على عباده بالرحمة، و وجهه فی السماوات والأرض، وجنبه الظاهر الیمین، وحبله القویّ المتین، وعروته الوثقى الّتی لاانفصام لها، وبابه الّذی یؤتى منه، وبیته الّذی من دخله کان آمناً، وعلمه على الصراط فی بعثه، من عرفه نجا إلى الجنّة، ومن أنکره هوى إلى النار

او چشم بیناى خداوند و گوش شنواى اوست، او زبان گویاى خداوند در خلقش و دست باز او به رحمت، بر بندگانش است، او وجه خدا در آسمانها و زمین است، او جَنب راست و آشکار اوست. او ریسمان قوى و محکم خداوند و دستگیره محکم اوست که هرگز از هم گسیختگى ندارد، او باب خداوند است که بایستى از آن وارد شد، و خانه خداست که هر کس واردش شود در امان خواهد بود. او علَم و پرچم خداوند بر روى صراط در روز برانگیختن مردم خواهد بود، هر کس او را بشناسد به سوى بهشت، نجات خواهد یافت و هر کس او را انکار کند به سوى دوزخ سقوط خواهد کرد.

 بحار الأنوار ج 40 ص 96

 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4416


tags
   خبر قسم        گرافیک قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 154 موحدین        منطقه 4        محله تهرانپارس غربی        امام علی        ولایت        شناخت        شهادت        21 رمضان